Prof. dr hab. inż. Anna Kawałek,
Inżynieria materiałowa, przeróbka plastyczna metali
Pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Częstochowskiej.
Zajmuje się modelowaniem numerycznym i optymalizacją procesów przeróbki plastycznej materiałów metalicznych, oraz analizą właściwości mechanicznych metali i stopów.
W obszarze jej zainteresowań i badań mieszczą się zagadnienia metalurgii proszków, inżynierii bezpieczeństwa oraz zastosowania nowoczesnych narzędzi wspomagających zarządzanie produkcjąw przemyśle hutniczym.
Jest autorką i współautorką kilkuset publikacji naukowych w renomowanych czasopismach branżowych oraz trzech patentów.
Brała udział w realizacji kilkudziesięciu projektów badawczo-wdrożeniowych dla partnerów przemysłowych, koncentrując się na innowacjach technologicznych w obszarze przeróbki plastycznej metali.
Posiada praktyczne kwalifikacje menedżerskie i księgowe, potwierdzone certyfikatem księgowym Ministerstwa Finansów oraz szkoleniami z zakresu systemów ERP COMARCH OPTIMA.
Jest członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego, Polskiego Towarzystwa Zarządzania Produkcją, Polskiego, Towarzystwa Zarządzania Innowacjami, Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego, Związku Kuźni Polskich.
Prof. dr hab. inż. Sebastian Mróz
Inżynieria Materiałowa - przeróbka plastyczna materiałów
Pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Częstochowskiej.
Zajmuje się projektowaniem zaawansowanych technologii przeróbki plastycznej metali na zimno i gorąco z wykorzystaniem m.in. programów komputerowych opartych na MES. Zrealizował ponad 80 prac i projektów jako wykonawca lub kierownik, które zostały wdrożone w warunkach przemysłowych.
Jest członkiem zarządu Polskiego Towarzystwa Materiałoznawczego oraz członkiem Rady Instytutu Sieci Badawczej Łukasiewicz – Instytut Metali Nieżelaznych. Jest autorem lub współautorem 4 monografii naukowych, 4 patentów oraz ponad 270 artykułów naukowych opublikowanych w uznanych czasopismach krajowych i zagranicznych.
dr hab. inż. Marcin Knapiński, prof. PCz
Przeróbka plastyczna metali, automatyka i sterowanie procesów technologicznych
Pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Częstochowskiej.
Specjalizuje się w zagadnieniach matematycznego i fizycznego modelowania procesów przeróbki plastycznej materiałów metalicznych oraz zagadnieniach automatyki i sterowania procesami technologicznymi. W swoim dorobku posiada kilkadziesiąt prac zrealizowanych dla środowiska społeczno-gospodarczego skupionych głównie w obszarze badań rozwojowych i wdrażania innowacyjnych technologii przeróbki plastycznej metali.
Jest członkiem Komitetu Inżynierii Produkcji Polskiej Akademii Nauk, członkiem Zarządu Polskiego Towarzystwa Zarządzania Innowacjami oraz członkiem Komisji Rewizyjnej TJO NOT w Częstochowie delegowanym z ramienia Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego.
Dr hab. inż. Bartosz Koczurkiewicz, prof. PCz
Inżynieria Materiałowa - przeróbka plastyczna materiałów
Techniki wytwarzania wyrobów metalowych, obróbka cieplna i cieplno – plastyczna
Pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Częstochowskiej.
Specjalizuje się w projektowaniu technologii wytwarzania wyrobów metalowych oraz obróbki cieplnej i cieplno–plastycznej w celu uzyskania pożądanych właściwości mechanicznych i wytrzymałościowych wyrobów metalowych.
Jest autorem i współautorem kilkuset publikacji zamieszczonych w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz materiałach konferencyjnych. W swoim dorobku posiada wiele prac realizowanych we współpracy z sektorem przemysłowym (projekty, badania zlecone, ekspertyzy sądowe). Jest współautorem patentu Pat.238223: Zespół mocujący trzpień walcarki pielgrzymowej.
Jest członkiem Stowarzyszenia Inżynierów i Techników Przemysłu Hutniczego.
Dr hab. inż. Grzegorz Stradomski, prof. PCz
Inżynieria Materiałowa, przeróbka plastyczna materiałów
Inżynieria Biomedyczna
Pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Częstochowskiej.
Problematyka naukowo-badawcza realizowana w obszarze metalurgii obejmuje wieloaspektowe spektrum zagadnień, głównie skoncentrowane na badaniu materiałów funkcjonalnych, w tym stali i staliw konstrukcyjnych niestopowych i stopowych ze szczególnym uwzględnieniem materiałów dla energetyki, stopów wykorzystywanych w medycynie, stopów metali nieżelaznych i technologii obróbki cieplnej. W obszarze jego zainteresowań i badań mieszczą się zagadnienia jakości, problematyka kształtowania plastycznego materiałów ze szczególnym uwzględnieniem materiałów spiekanych oraz technologii wysokotemperaturowego izostatycznego prasowania.
Jest autorem i współautorem ponad 150 publikacji zamieszczonych w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz materiałach konferencyjnych, ponad 50 prac zleconych i ekspertyz dla przemysłu, ponad 15 projektów naukowych oraz współautorem 8 patentów i zgłoszeń patentowych. Jest ekspertem w gremiach branżowych takich jak NOT oraz od roku 2024 jest w ramach MNiSW przewodniczącym zespołu ds. programów NdS, NdSII i NdRS.
Dr hab. inż. Dariusz Rydz, prof. PCz
Inżynieria Materiałowa - przeróbka plastyczna materiałów
Nauki o bezpieczeństwie - inżynieria bezpieczeństwa
Pracownik naukowo-dydaktyczny Politechniki Częstochowskiej.
Zajmuje się zagadnieniami związanymi z procesami przeróbki plastycznej metali, ze szczególnym uwzględnieniem procesu walcowania płaskich wyrobów kompozytowych. W obszarze zainteresowań badawczych znajdują się zagadnienia, takie jak: problematyka kształtowania plastycznego materiałów ze szczególnym uwzględnieniem materiałów kompozytowych bazujących zarówno na teorii plastyczności jak i teorii lepko-sprężystości. W ostatnim czasie duża część prac badawczych ukierunkowana jest na określeniu funkcjonalnych właściwości wyrobów metalowych. Prowadzi prace badawcze związane z naukami o bezpieczeństwie, głównie w zakresie inżynierii bezpieczeństwa.
Jest autorem i współautorem ponad 200 publikacji zamieszczonych w czasopismach krajowych i zagranicznych oraz materiałach konferencyjnych.|
Uczestniczy w pracach związanych z opracowaniem nowych kierunków studiów na Wydziale Inżynierii Produkcji i Technologii Materiałów.
Copyright © Politechnika Częstochowska. Wszystkie prawa zastrzeżone.